Wolontariat: Dzień Andrzejkowy

wolontariat-andrzejki-2013

W czwartek, 28 listopada 2013 roku w godzinach od 9.00 do 15.00 grupa wolontariuszy z naszej szkoły brała udział w zabawie andrzejkowej mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Lipsku.

Ten szczególny dzień zaczął się zabawą taneczną. Wszyscy wspaniale bawiliśmy się przy przebojach polskiego disco. W przerwach między tańcami można było skorzystać z porad wróżki, która miłośnikom kabały ze szklanej kuli i kart miłośnikom kabały przepowiadała przyszłość. Mieszkańcy placówki wraz z wolontariuszami brali udział w różnych zabawach andrzejkowych, miedzy innymi w przebijaniu pinezką serca z imieniem wybranka czy wybranki. Trafione imię było tym, które nosi przyszły mąż lub żona.
Wszyscy byli w doskonałych nastrojach. Nikogo nie trzeba było namawiać do zabawy, bo Andrzejki to ostatnia okazja do hucznego świętowania przed rozpoczynającym się adwentem. Roześmiane twarze mieszkańców domu były wspaniałym zwieńczeniem tak udanego dnia. Wolontariusze cieszyli się, że mogli służyć pomocą w tym dniu.
"Bardzo dziękujemy naszym przyjaciołom z Domu Pomocy Społecznej za zorganizowanie dla nas słodkiego poczęstunku. To dla nas duże wyróżnienie, że możemy przebywać z Wami i tak wiele się od Was uczyć" – przyznają uczniowie naszej szkoły podsumowując tegoroczną zabawę.
Opiekę nad Wolontariatem sprawowała Iwona Patyk.

Joanna Wypchło I A

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

internat 01

kształceniepraktyki-zagraniczne

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip