POSTAW NA SŁOŃCE

postawnaslonce 2019Uczniowie klasy I technikum informatycznego z ZSP w Lipsku w osobach: Bartek Misiak, Grzegorz Kowalczyk, Michał Ruszkiewicz, Filip Łygan, Kuba Spyra i Kuba Gawlik, pod kierunkiem Anny Mejzner, przystąpili do ogólnopolskiego konkursu „Postaw  na słońce”.


Najpierw przygotowali referaty na temat tradycyjnych i odnawialnych źródeł energii. Zanalizowali różne rodzaje zanieczyszczeń powietrza i przedstawili wpływ smogu, kwaśnych deszczy, efektu cieplarnianego i dziury ozonowej na człowieka i inne organizmy. Obliczyli zapotrzebowanie energetyczne dla trzech domów jednorodzinnych i zaproponowali sposoby zmniejszenia zużycia energii. Wskazali wysokość emisji i kompensacji dwutlenku węgla dla tych budynków. Dobrali panele fotowoltaiczne dla domów i obliczyli koszt tych inwestycji. Przedstawili makiety domów jednorodzinnych z panelami dachowymi. Zanalizowali możliwości wsparcia mikroinstalacji OZE dla indywidualnych odbiorców. Wykonali prezentację multimedialną i wysłali raport. Są jednym z 57 zespołów, które zgłosiły się do konkursu.
 Oby przeszli do kolejnego etapu, bo są pełni zapału do pracy. Poszerzyli swoją wiedzę z zakresu ekologii i chcieliby podzielić się nią z innymi. Wykazali się wieloma umiejętnościami z zakresu informatyki.
Z nadzieją czekają na wyniki I etapu konkursu.                                                    Anna Mejzner

 

 

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

internat 01

kształceniepraktyki-zagraniczne

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip