W STRONĘ DOJRZAŁOŚCI

konkurswdzwr 2019W grudniu, w ZSP w Lipsku, zakończył się projekt z wychowania do życia w rodzinie „W stronę dojrzałości”, finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia, poprowadzony przez Annę Mejzner.


Na zajęciach warsztatowych uczestnicy mogli przekonać się, że od wyborów młodego człowieka zależy jego dorosłe życie.
Wczesna inicjacja seksualna, choroby przenoszone drogą płciową, antykoncepcja i aborcja mogą spowodować niepłodność. W jej leczeniu pomaga naprotechnologia.
Kobieta, która zaszła w ciążę powinna dbać o siebie i dziecko. Dialog z nienarodzonym, słuchanie muzyki poważnej, karmienie piersią, czułość, czytanie książek, wsparcie męża sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi  dziecka.
Uczennice z klasy II LO: Karina Choinka, Martyna Krawczyk i Anna Walczyk wykazały szczególne zainteresowanie tematyką prorodzinną i wzięły udział w wojewódzkim konkursie „Zdrowa Dojrzałość”. Przygotowały prezentację multimedialną, która spodobała się jurorom i przeszły do drugiego etapu.
12 grudnia 2018 roku pisały test jednokrotnego wyboru, wykonały plakat dotyczący zdrowia prokreacyjnego i uczestniczyły w koncercie oraz debacie podsumowującej projekt w Zespole Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I i II stopnia nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie.
Ten dzień okazał się bardzo emocjonujący. Spotkały się z rówieśnikami z innych szkół średnich. Zdobyły cenne nagrody, a przy okazji świetnie bawiły się.                       

                                                                                                                                     Anna Mejzner


 

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

internat 01

kształceniepraktyki-zagraniczne

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip