Żytkowice 2018

zytkowice 2018Dnia 2 września 2018r. grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w Wojewódzkim Zlocie Młodzieży „Żytkowice 2018”

Celem rajdu było : uczczenie 100 -lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, popularyzacja turystyki pieszej, kształtowanie postaw patriotycznych, integracja dzieci i młodzieży z terenu województwa mazowieckiego oraz poznawanie historii i tradycji niepodległościowych Mazowsza.
Spotkanie rozpoczęło się w miejscu upamiętniającym poległych legionistów podczas bitwy pod Laskami i Anielinem (22 – 26 października 1914 r.), a celem naszej pieszej wędrówki były „Królewskie Żródła” w Puszczy Kozienickiej. Nazwa  ta pochodzi od  nazwy źródła, z którego według miejscowej legendy pił wodę król Władysław Jagiełło. W opinii okolicznych mieszkańców woda z "Królewskiego źródła" ma specyficzne właściwości smakowe i zdrowotne, ze względu na dużą zawartość związków mineralnych.  Sama Puszcza Kozienicka jest największym kompleksem leśnym w południowej części województwa mazowieckiego, gdzie bogactwo krajobrazu podkreśla różnorodność zbiorowisk leśnych. Podobnie jak w minionych wiekach, tak i dzisiaj puszcza daje schronienie wielu gatunkom zwierząt min. dwustu gatunków ptaków. Dla ochrony bogactwa przyrodniczego puszczy w 1983 r. utworzono Kozienicki Park Krajobrazowy.
Po zakończeniu marszu dotarliśmy na miejsce docelowe-przystań, gdzie mogliśmy wypocząć oraz posilić się kiełbaską z ogniska, spotkać się z młodzieżą z różnych stron Mazowsza. Na sam koniec zlotu czekały nas dodatkowo konkursy-historyczny, krajoznawczy i wiedzy o elektrowni Kozienice. Trójce uczniów naszej szkoły-Julii Puton- zwyciężczyni konkursu wiedzy o elektrowni, Milenie Pałce i Jakubowi Kramkowi udało się wygrać świetne nagrody-torbę sportową, sprzęt do nordic- walking oraz książkę historyczną. Wycieczka, podczas której pozwoliliśmy wypocząć naszym umysłom od codziennej nauki bardzo nam się podobała. Chętnie byśmy ją powtórzyli!
Opiekunami były pani Małgorzata Senderowska i pani pedagog Agnieszka Jędra.

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

internat 01

kształceniepraktyki-zagraniczne

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip