Mateusz Michalec z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Lipsku w finale konkursu

konkurssamorząd 2018Mateusz Michalec z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Lipsku w finale konkursu  Mazowiecki Konkursu Tematyczny „Nic o nas bez nas...” SAMORZĄD TERYTORIALNY W POLSCE (geneza – struktura – funkcjonowanie) pod patronatem MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO i PREZYDENTA MIASTA RADOMIA


  Celem  konkursu jest "popularyzacja wiedzy na temat genezy, struktury i zasad funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce oraz promocja ponadczasowej idei jaką jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego”.
Konkurs ma bardzo rozbudowaną i nowatorską formułę, gdyż nie tylko weryfikuje wiedzę  uczniów, ale także realnie pomaga w jej zdobywaniu. Temu służyły wykłady, które adresowane były do szerokiego gremium młodzieży szkół ponadgimnazjalnych województwa mazowieckiego, w których można było brać udział.
Do 23 października 2017 roku uczniowie szkół średnich mogli się zgłaszać do I edycji Mazowieckiego Konkursu Tematycznego "Nic o nas bez nas..." samorząd terytorialny w Polsce, który ma być przeprowadzony w trzech etapach: szkolnym, okręgowym i wojewódzkim.
 24 listopada 2017 roku, zgodnie z harmonogramem odbył się etap szkolny wyżej wspomnianego konkursu. Także uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Lipsku pod opieką Pani Beaty Michalec postanowili zweryfikować swoją wiedzę i wzięli  udział w konkursie. Wynik był imponujący, bo aż trzech uczniów zakwalifikowało się do II etapu - z klasy III LO Klaudia Cheba, Marta Burek z III TMH oraz z II LO Mateusz Michalec.  2 lutego 2018 roku w II etapie konkursu w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu młodzież z ZSP w Lipsku im.Jana Pawła II zmierzyła się z uczniami z innych szkół. Tutaj także bardzo dobrze się spisali i uzyskali wysokie wyniki punktowe.
Jednak do finału  wszedł tylko jeden uczeń z naszej szkoły - Mateusz Michalec z klasy II LO..
Do III – ostatniego etapu zakwalifikowało się łącznie10 uczniów. Warto tu nadmienić, że aż 6 uczniów znalazło się w finale z  LO im. Jana Kochanowskiego z Radomia, 3 z innych szkół  radomskich a tylko 1 uczeń jest w finale spoza Radomia. Przypomnijmy tym uczniem jest Mateusz Michalec z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Lipsku. Tym bardziej trzymamy kciuki, kibicujemy i życzymy kolejnej wygranej.
 Finał odbędzie się 23 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu.  Zostanie przeprowadzony w nieszablonowej formule gry dydaktycznej wzorowanej na kultowym teleturnieju „1 z 10”. Łatwo nie będzie,  ale warto próbować, bowiem wśród nagród są stypendia ufundowane przez prezydenta oraz staże. Konkurs odbywa się pod patronatem Marszałka Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz Prezydenta Miasta Radomia, którzy ufundowali wysokie stypendia dla uczniów, nagrody rzeczowe oraz staże w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, w Urzędzie Miejskim w Radomiu lub starostwach na terenie Województwa Mazowieckiego.Organizator planuje zorganizować cykl praktyk dla uczniów w instytucjach samorządowych miasta Radomia i województwa mazowieckiego oraz szereg innych nagród pieniężnych i rzeczowych dla uczestników Konkursu.

Beata Michalec – opiekun uczniów


 

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

internat 01

kształceniepraktyki-zagraniczne

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip