Olimpiada Języka Angielskiego

olimpiadaangielski 2018W zawodach Olimpiady Języka Angielskiego organizowanych przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu mogą brać udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Celem tej olimpiady jest  budzenie i rozwijanie wśród uczniów  zainteresowań językiem angielskim, a także rozszerzenie zakresu i podniesienie poziomu wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego.
W dniu 13 listopada 2017 roku w  ZSP im. Jana Pawła II w Lipsku odbyły się zawody I stopnia.  Wzięły w nich udział dwie uczennice z klasy II LO, tj. Milena Pałka i Karolina Kuna. Opiekowała się nami pani Edyta Morawska – nauczycielka języka angielskiego. Na etapie szkolnym olimpiady zmagałyśmy się z testem składającym się z 60 zadań, podzielonych po połowie między gramatykę i słownictwo. Test pisałyśmy przez 60 minut. Po przesłaniu testów i ich zweryfikowaniu przez odpowiedni Komitet Okręgowy zakwalifikowałyśmy się do etapu okręgowego olimpiady.
W dniu 15 stycznia 2018 wzięłyśmy udział w etapie okręgowym Olimpiady Języka Angielskiego, który odbył się w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Ostrołęce.  Test II etapu składał się z dwu testów gramatycznych (wielokrotnego wyboru i tłumaczeniowego), testu słownictwa (wstawianie słów w luki), testu czytania oraz globalnego testu luk (cloze test). Ostatnim składnikiem zestawu był test wiadomości kulturowych (wielokrotny wybór), który dzielił się na część amerykańską i brytyjską. Test pisałyśmy  w ciągu 2,5 godzin. Niestety, nie udało nam się zdobyć kwalifikacji do części ustnej zawodów II stopnia. Stopień trudności zawodów okręgowych okazał się bardzo wysoki, a wśród uczestników etapu znaleźli się uczniowie ze szkół językowych. Jednak cieszymy się, że mogłyśmy sprawdzić nasze umiejętności i wiedzę w gronie innych młodych ludzi uzdolnionych językowo, za co dziękujemy pani Edycie Morawskiej przygotowującej nas do olimpiady. 

                                                                      Milena Pałka i Karolina Kuna z klasy II LO

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

internat 01

kształceniepraktyki-zagraniczne

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip