European Road Safety Tunes

europeanroad 2017Przypominamy, iż 6 marca 2017 roku uczniowie  klasy I LO Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II wzięli udział w warsztatach w ramach projektu European Road Safety Tunes.

Jest to międzynarodowy projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, przyznanych przez Dyrekcję Generalną ds. Mobilności i Transportu. Jego celem jest poprawa  bezpieczeństwa na drogach i ograniczenie liczby wypadków, rannych i zabitych wśród osób młodych w wieku 15 – 24 lata. Realizatorzy projektu zakładają opracowanie i wdrożenie działań zwiększających świadomość użytkowników dróg o zagrożeniach w ruchu.
Uczniowie I LO, działając w grupach, mieli możliwość prezentacji problemów związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Podczas pracy wykazywali się pomysłowością, wykorzystując różnego rodzaju formy artystyczne. Najlepsze i najbardziej efektowne realizacje – wybrane za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz jury – staną do krajowego konkursu.
Głosowanie na profilu Safety Tunes Polska zakończyło się 7 maja. Dwie prace naszych uczniów zostały nagrodzone  w  krajowym etapie konkursu. Jest to film  pt. „Nie odbieraj sobie życia” nagrany przez zespół uczniów: Agatę Machałę, Roksanę Krasińską, Agatę Stępień, Gabrielę Pałkę, Izabelę Świątek, Katarzynę Tobis, Martynę Bojską, Annę Hmielewską, Agnieszkę Sulimę, Aleksandrę Szczodrą – nagroda za pomysłowe i kompleksowe wykorzystanie formy filmowej dla przekazania ważnych społecznie kwestii z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Drugą nagrodę zdobył plakat  pod hasłem „Jeśli szanujesz życie – zwolnij!” autorstwa Mateusza Kwaska i Mileny Pałki – nagroda za pracę plastyczną przedstawiającą najistotniejsze problemy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na ceremonię rozdania nagród do Warszawy na Międzynarodową  Konferencję Safety Tunes.  W dniu 19.06.2017  Mateusz Kwasek, Milena Pałka , Agata Machała i Agata Stepień pod opieką Dyrektora szkoły  Mieczysława Mejznera   prezentowali walory swoich prac w języku angielskim w międzynarodowym gronie uczestników konkursu.

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

praktyki-zagraniczneinternat 01

kształcenie

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip