Uczennica naszej szkoły Gabriela Pałka z klasy I LO zdobyła wyróżnienie w finale Ogólnopolskiego Konkursu Recytacji Poezji i Prozy Adama Mickiewicza i Aleksandra Puszkina - „Puszkiniana 2017”.

puszkiniana 201710 kwietnia 2017 roku w Warszawie odbyła się XXXII edycja tego prestiżowego konkursu. Organizują go Oddział Mazowiecki Stowarzyszenia Polska-Wschód, Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie oraz Instytut A. Puszkina w Moskwie.

 

Konkurs jest dwuetapowy. W eliminacjach uczniowie recytują dwa utwory w języku  rosyjskim - po jednym  Adama Mickiewicza i Aleksandra Puszkina. Komisja ocenia zarówno poprawność wymowy i intonacji, jak i artyzm wykonania i interpretację utworów.
W finale Gabrysia zaprezentowała utwór A. Mickiewicza „Pani Twardowska”.  Jury przyznało wyróżnienie naszej uczennicy, co jest ogromnym sukcesem, biorąc pod uwagę wysoki poziom tegorocznej edycji, a także liczbę uczestników - 58.
Gabrysia rozpoczęła naukę języka rosyjskiego od podstaw we wrześniu 2016. W konkursie zmierzyła się z osobami, które uczą się w klasach dwujęzycznych i dla których język rosyjski jest językiem ojczystym.
Uroczyste wręczenie nagród laureatom i podsumowanie „Puszkiniany 2017” odbyło się         5  czerwca w Muzeum Literatury im. A. Mickiewicza w Warszawie.

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

praktyki-zagraniczneinternat 01

kształcenie

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip