IV Ogólnopolski Festiwal Lalki i Słowa

festiwalidalin 2017W dniu 30 maja 2017 w Domu Kultury „Idalin” w Radomiu miał miejsce IV Ogólnopolski Festiwal Lalki i Słowa, którego celem jest promocja i edukacja w zakresie sztuki żywego słowa i mowy scenicznej.

Uczestnicy konkursu – uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mogą zaprezentować swoje umiejętności w trzech kategoriach: słowo – recytacja, teatr jednego aktora oraz wywiedzione ze słowa.
W tym roku szkolnym na scenie Domu Kultury „Idalin” w kategorii słowo – recytacja wystąpili uczniowie klasy I LO z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Lipsku: Lis Sandra, Niedziela Karolina, Pałka Gabriela i Mateusz Kwasek, któremu udało się zdobyć wyróżnienie za interpretację wiersza Andrzeja Bursy pt. „Ja chciałbym być poetą…”
Ponadto uczniowie mogli wziąć udział w warsztatach aktorskich z pracy nad słowem poprowadzonych przez Błażeja Peszka – aktora Teatru Starego w Krakowie oraz wykładowcy Teatru Tańca w Bytomiu i Akademii Muzycznej w Krakowie. Dodatkową atrakcją była możliwość spotkania  Marcela Sabata, aktora teatralnego i filmowego znanego m.in. z roli „Zośki” w filmie „ Kamienie na szaniec”, który dokonał indywidualnego omówienia występów.
Uczniów przygotowywała do konkursu pani Beata Pałka.

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

praktyki-zagraniczneinternat 01

kształcenie

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip