XIV Międzypowiatowy Konkurs Wiedzy Językowej

 

W czwartek, 20 kwietnia 2017r. trzy uczennice ZSP im. Jana Pawła II w Lipsku - Dominika Figura, Katarzyna Gawlik i Zuzanna Łygan, wzięły udział w XIV Międzypowiatowym Konkursie Wiedzy Językowej.

Pod opieką nauczycieli - p. Piotra Więcława i p. Edyty Morawskiej, uczennice pojechały do Kozienic; zmagania o zwycięstwo w konkursie miały miejsce w budynku Zespołu Szkół nr 1 im. Legionów Polskich.
Pierwszy etap rozpoczął się o godzinie 9:30 i polegał na rozwiązaniu testu z języka angielskiego, wzorowanego na części pisemnej egzaminu maturalnego z tegoż języka na poziomie rozszerzonym. Znajdowały się w nim m.in. zadania z uzupełnianiem luk w tekście, parafrazowanie zdań oraz słowotwórstwo.
Po półgodzinnej przerwie nastąpił drugi etap konkursu - część ustna, która również bazowała na modelu maturalnym. Składała się na nią krótka, ok. dwuminutowa rozmowa wstępna; następnie uczestnicy losowali właściwe zadanie, polegające na wyborze jednej z trzech opcji. Należało uzasadnić swój wybór, wyjaśnić powody odrzucenia dwóch pozostałych opcji, a na koniec odpowiedzieć na dwa pytania zadane przez komisję konkursową. Sprawdzano zakres środków językowych, poprawność, wymowę oraz płynność wypowiedzi. Prawdopodobnie była to łatwiejsza część konkursowych potyczek.
Choć żadnej z reprezentantek naszej szkoły nie udało się zająć miejsca na podium, już samo uczestnictwo przyniosło nam wiele satysfakcji. Nie zniechęcamy się i z pewnością spróbujemy swych sił ponownie, w przyszłym roku.
                                                                                                                 Katarzyna Gawlik, II A LO

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

praktyki-zagraniczneinternat 01

kształcenie

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip