XL Zawody Sportowo – Obronne „Sprawni jak żołnierze”

sprawnijakzal 2017W dniu 27 kwietnia 2017 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach odbyły się XL Zawody Sportowo – Obronne „Sprawni jak żołnierze” z rejonu radomskiego.

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Lipsku mogą pochwalić się sukcesami. Chłopcy w składzie: Michał Burdon, Jakub Kozieł, Łukasz Kowalczyk oraz rezerwowy Ernest Boncio wywalczyli I miejsce i awansowali do zawodów wojewódzkich Dziewczęta zajęły II miejsce: Agata Burek, Lis Sandra, Pawska Wiktoria.

W dniu 17 maja 2017  reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II  wzięła udział w wojewódzkim etapie XL Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak żołnierze”. Organizatorem tego etapu było Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Ciechanowie i Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Gołotczyźnie.
Uczniowie z klasy II A LO Michał Burdon i Jakub Kozieł oraz rezerwowy Ernest Boncio, a także z klasy II TM Sławomir Rusin wystartowali  w kategorii - zespoły chłopców. Udział w zawodach i rywalizacja na poziomie wojewódzkim  przyniosła wiele wrażeń i zmagań . W skład konkurencji wchodził: rzut granatem ,bieg na orientację, tor przeszkód , strzelanie  i pierwsza pomoc przedmedyczna . Możemy pochwalić się dużym  sukcesem, bo walczyliśmy z poświęceniem i udało się nam się zająć zaszczytne II miejsce, zdobywając 25,5 pkt. Zaledwie tylko jednym punktem wyprzedziła nas szkoła z Płońska, która zdobyła 26,5 pkt.

Wszyscy zawodnicy podkreślają, jak dużym doświadczeniem był dla nich start w zawodach sportowo-obronnych rangi wojewódzkiej. Wierzą, że zdobyta wiedza przełoży się na jeszcze lepszy wynik w przyszłym roku, jeżeli ponownie staną przed szansą sprawdzenia się w rywalizacji z najlepszymi szkołami w województwie. Opiekowali się nami i przygotowywali do zawodów pan Tadeusz Pękała i pan Piotr Więcław, za co dziękujemy.   

                                                                                                   Michał Burdon z klasy II LO A

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

praktyki-zagraniczneinternat 01

kształcenie

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip