Prace uczniów kursy florysta

florysta01 2017Zastosowanie warzyw i owoców w kompozycjach.
Owocowe dekoracje – jabłka to rewelacyjny, a nie do końca doceniany materiał florystyczny.

Niezależnie od pory roku dodają one kompozycjom wdzięku, tworzą niepowtarzalny klimat naturalności i przyjaznego ciepła. Sprawdzają się zarówno w aranżacjach sielskich, jak i tych bardziej eleganckich, nieco romantycznych. Umieszczone wśród kwiatów, doskonale sprawdzają się jako dowcipny akcent, Są bardzo trwałe i co bardzo istotne – niedrogie. Poza tym pachną - a to letnim słońcem, a to jesienną dojrzałością, a to cynamonową zimą przy kominku.

Lato i jesień we florystyce.

Letnie kompozycje są naturalne, wyraźny jest w nich wpływ natury. Mają różne kształty, są obfite, potężne, wręcz przytłaczające oraz delikatne i spokojne, w których króluje minimalizm – po prostu jeden kwiat w wazonie. Wyraźna jest tendencja w kierunku zachowania przejrzystych, prostych                i mocnych w wyrazie kształtów. Ciekawe jest połączenie kwiatów z naturalnymi elementami, jak drewno, stal nierdzewna, skóra, nieobrobione materiały, szorstkie kamienie oraz ze specjalnymi materiałami, takimi jak plastik czy szkło. Typowe są niedbale ułożone wiązanki złożone z kwiatów           i grubych, mięsistych liści. Niekiedy wykorzystywane są w bukietach rośliny doniczkowe wraz                 z opłukanymi korzeniami.
W letnich kompozycjach dominuje kolor przynoszący ukojenie i spokój. To zieleń wraz z jej odmianami. Gdzieniegdzie pojawia się pomarańcz, żółty i niebieski jako akcent, podkreślający letni charakter aranżacji.

Na lato proponowane są trzy style: nastrojowy, nowoczesny i klasyczny.
Nastrojowe aranżacje są tropikalne i łączą jasną zieleń z mocnym różem. Dzięki nim pomieszczenia wypełniają się radością i energią.
Nowoczesne aranżacje, w których dominuje kolor zielony i biały , są nacechowane energią i przez ukazanie wijących się jak wąż korzeni bądź „drapieżnych” liści, uwydatniają dziką naturę roślin. 
Styl klasyczny wyróżnia elegancja i nieregularna forma. Kompozycje wprowadzają nas w błogi nastrój i harmonię. Wazony są proste, szklane, drewniane lub porcelanowe.
Wśród letnich kwiatów najpopularniejszy jest mieczyk, chryzantema, słonecznik, czosnek, cantedeskia.

Jesienne kompozycje florystyczne to feeria barw, soczystych odcieni fioletu, żółci, zieleni, czerwieni oraz bieli, które ożywią każde pomieszczenie i przełamią jesienną szarugę.
W ostatnich latach kwestie dotyczące ekologii oraz ochrony środowiska stały się bardzo ważne.
Wszyscy staramy się oszczędzać zasoby ziemi, m.in. dbamy o wtórne wykorzystanie odpadów.
Urządzając mieszkanie często sięgamy po naturalne elementy, na przykład surowe drewno.
Wykorzystujemy również stare elementy dekoracyjne i łączymy je w taki sposób, aby powstało
„coś z niczego”.
Szarość jesiennych dni i surowość ekologicznych wnętrz warto ożywić kompozycjami z kwiatów        o intensywnych kolorach.
„ Kolory Natury” ( True colours ) to jesienna tendencja, która spodoba się miłośnikom przyrody. Nawołuje do życia w harmonii i spokoju, zgodnie z nurtem ekologicznym.
Kompozycje utrzymane w tym stylu idealnie pasują zarówno do wnętrz rustykalnych, jak i bardzo nowoczesnych.

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

praktyki-zagraniczneinternat 01

kształcenie

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip