Wycieczka licealistów do Lublina

wycieczka2lublin 2017Nasi pierwszoklasiści z LO to prawdziwi entuzjaści wycieczek klasowych. Dnia 04.04.2017 już po raz trzeci w tym roku szkolnym zorganizowali wspólny wyjazd. Tym razem  towarzyszyli im starsi uczniowie z  II LO A. Pod opieką wychowawczyń – Anny Mejzner i Beaty Pałki  licealiści integrowali się w  Lublinie.


Pierwszym punktem napiętego programu wycieczki był seans filmowy w Galerii Plaza. Licealiści wybrali ambitną produkcję amerykańskiej reżyserki Niki Caro pt. „Azyl”, opowiadającą autentyczną historię warszawskiego ZOO podczas II wojny światowej, kiedy to właściciele  instytucji -  Jan i Antonina Żabińscy z narażeniem własnego życia  ratowali rodziny żydowskie przed zagładą. Film wywołał wiele ciepłych uczuć , niektórzy uczniowie wzruszali się do łez. „ To był wartościowy film…”, „ Prawie się popłakałam…” – takie i podobne opinie padały z ust naszych widzów po wyjściu z kina.
Około godziny 13.00 nadszedł czas na emocje sportowe. Strefa Wysokich Lotów  to najbardziej „uskrzydlony” park trampolin w Lublinie, który na ponad 1200 m2  przygotował moc zabaw i sportowych atrakcji. Uczniowie - po zakupieniu specjalnych antypoślizgowych skarpetek - zostali zaproszeni na trwający kilka minut  instruktaż bezpieczeństwa, po czym rozpoczęli trwające godzinę „trampolinowe szaleństwo”. Bawili się wyśmienicie i  aż emanowali pozytywną energią, korzystając ze ścieżek trampolinowych, basenów z gąbkami – do których co sprawniejsi i odważniejsi uczniowie próbowali nawet robić salta – oraz ścianek wspinaczkowych. Po ich czerwonych i spoconych twarzach  można by sądzić, że naprawdę wycisnęli z siebie przysłowiowe „siódme poty”. „ Było super, ale dłużej nie dałbym rady…” – mówił jeden z chłopców. 
Ale to nie koniec atrakcji sportowych tego dnia. Licealiści zaplanowali jeszcze laserowe rozgrywki paintballowe, wymagające od uczestników nie tylko sprawności fizycznej, ale też  dużej koncentracji i refleksu. Zaopatrzeni w laserową broń i podzieleni na trzy zespoły  rywalizowali między sobą zdobywając punkty podczas walki na specjalnej arenie. Ta gra także wywołała niemałe emocje, zwłaszcza że pierwszoklasiści okazali się już zaprawionymi w laserowych bojach przeciwnikami - byli tutaj drugi raz. Czas oczekiwania na swoją kolej umilały inne zabawy, takie jak piłkarzyki czy cymbergaj.
Ostatnim punktem programu wycieczki był posiłek w Galerii Olimp lub w McDonald’s, po czym wszyscy uczestnicy syci i zadowoleni, choć zmęczeni wrócili do Lipska około godziny 18.00. „ Fajnie, że przy pomocy nauczycieli organizujemy takie wyjazdy, zawsze to miła odmiana w kontaktach z rówieśnikami niż tylko szkolna ławka. Możemy się wtedy lepiej poznać.” Uczniowie I LO już planują kolejną klasową wycieczkę.

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

praktyki-zagraniczneinternat 01

kształcenie

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip