Mikołajki w Hucie

mikolajki-huta-2013

W środę, 4 grudnia liczna grupa młodzieży z naszej szkoły, zgodnie z coroczną tradycją, pojechała wraz ze Świętym Mikołajem do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Hucie.

Przygotowania do wyjazdu rozpoczęły się już kilkanaście dni wcześniej. Samorząd Uczniowski by zebrać fundusze na upominki zorganizował dyskotekę andrzejkową oraz zbiórkę pieniędzy, maskotek i artykułów szkolnych. W ten sposób każdy uczeń miał możliwość zostać "Świętym Mikołajem".
Tuż przed 16.00 uczniowie wraz z opiekunami byli na miejscu. Po wstępnym powitaniu wszyscy udali się na słodki poczęstunek, po którym nastąpiła najważniejsza część wieczoru, czyli wizyta Świętego Mikołaja. Podopieczni placówki z niecierpliwością wypatrywali za grubym panem w czerwonym stroju, a kiedy już się pojawił, na twarzach wszystkich można było ujrzeć wielką radość. Dzieci przygotowały krótki występ artystyczny dla Mikołaja, który został nagrodzony gromkimi brawami.
Po występach przyszedł czas na upominki od Mikołaja, które zostały przygotowane dla każdego. Dodatkowo każda z grup otrzymała paczki z prezentami. Upominki można było również zdobyć w zabawach i konkursach, które przygotowały nasze Śnieżynki. Chętnych do różnych konkurencji nie brakowało. Trzeba było m.in. narysować Świętego Mikołaja i zrobić jak najdłuższy łańcuch na choinkę. Były również kalambury, rzucanie do celu oraz zawody taneczne – o jak najdłuższy taniec z balonikiem. Po wszystkich zabawach każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom podpisany przez samego Mikołaja!
Na koniec głos zabrał dyrektor ośrodka Tadeusz Kosiński, który podziękował opiekunom oraz młodzieży za zaangażowanie w tegoroczną akcję mikołajkową oraz zaprosił na uroczystą wigilię. Wizytę w Hucie zakończyła wspólna kolacja.
Opiekę nad młodzieżą sprawowali: Agnieszka Jędra, Małgorzata Senderowska oraz Grzegorz Jakubczyk.

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

internat 01

kształceniepraktyki-zagraniczne

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip